Andžeja Grauda Bungu skola

Andžejs Grauds

Skolas dibinātājs/direktors, bundzinieks, skolas pasniedzējs

Bungām pievērsies 1997.gadā, kad uzsāka savas muzikālās gaitas skolā, no kuras nāk arī Latvijas populārākā grupa "Prāta vētra" jeb "Brainstorm", kura kalpoja Andžejam kā iedvesma.

No 1999 - 2001. gadam spēlējis baznīcas slavēšanas grupā, kā arī dažādās jaunajās grupās un Latvijā populārākajā kristīgajā rokgrupā „Revelation”, paralēli attīstot savas bundzinieka iemaņas.

2002.gadā iestājies Jelgavas mūzikas koledžā, kurā 4.gadu garumā apguva bungu spēli.

2003.gadā sāk spēlēt Raita Ašmaņa bigbendā, ar kuru kopā arī brauc Eiropas tūrē un gūst vairākas uzvaras Eiropas bigbendu konkursos.

2004.gadā Pievēršoties džezam un Latīņamerikas, afro-cuban žanriem, tiek dibināti vairāki džeza sastāvi un arī darbs "Gipsy kings tribute band".

2005. gadā sāk spēlēt ar grupu "Gain fast", ar kuru darbojas vēl šodien. Grupa "Gain fast" gūst lielus panākumus Latvijā, piedalās Latvijas Eirovīzijas atlasē (2007.gadā), visos lielākajos Latvijas TV pasākumos (Gada balva, Muzikālā banka utt). 2008 un 2009.gadā grupas "Gain Fast" dziesmas nonāk visu Latvijas radio un TV „Airplay top” virsotnēs.

2007.gadā tiek izdots grupas "Gain Fast" albums "Viss mainījies", kurš iemanto lielu popularitāti Latvijā un tās rezultātā grupa dodas tūre.

2008.gadā paralēli darbam ierakstu studijā pie dažādiem Latvijas grupu studijas ierakstiem, tiek dibināta Andžeja Grauda bungu skola, kurā mācības uzsāk pirmie 13 studenti.

2009.gadā piedalās leģendārā Latvijas dziedātāja IGO albuma "Uguns" tapšanā.

2009 - 2014.gadam spēlē kopā ar Gunāru Kalniņu un "GG choir", šajā laika posmā attīsta gospel chop bungu spēles stilu.

2009 - 2014.gadam pasniedz meistarklases dažādās mūzikas skolās un nometnēs, kā arī strādā par pedagogu paša izveidotajā Mūzikas skolā "Andžeja Grauda bungu skola".

2010. gada 18.novembrī kopā ar grupu "Gain fast" sniedz koncertu vairāk nekā 120 Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, Afganistānā, Meimenā. Koncertu apmeklēja arī vairāki simti citu valstu karavīri.

2010 - 2012.gadam spēlē ar populārāko Latvijas hip hop mākslinieku Gustavo. Piedalās arī albuma „3.elpa” studijas ierakstā. Tiek sniegti koncerti lielākajos Latvijas festivālos (Positivus, Summer sound u.c.) kā arī Arēnā Rīga.

2010.gadā ieraksta otro grupas "Gain fast" albumu „Tas nav uz zemes šīs” un atkal dodas Latvijas tūrē.

2011.gadā uzsāk spēlēt grupā SPB/"The Sound poets" un piedalās albumu ierakstos, kā arī koncertē lielākajos Latvijas mūzikas festivālos un citos pasākumos.

2012.gadā atzīmējot valsts svētkus, kopā ar dziedātāju Lieni Šomasi dodas koncertēt pie Latvijas karavīriem Afganistānā. Četri koncerti tika sniegti Meimenas, Mazarešarīfas un Farjābas bāzē.

2013.gadā sāk jaunā albuma ierakstu ar grupu "Gain fast", kā arī tiek gatavots Mūzikas skolas "Andžeja Grauda bungu skola" 5. koncerts kopā ar Latvijas populārākajiem mūziķiem un solistiem.

No 2013.gada līdz šim brīdim turpina spēlēt grupās: "GAIN FAST", "STEREO IN", "RAIDERS BAND" un bundzinieku grupā "THE CLICKS", kā arī strādā par pedagogu paša izveidotajā Mūzikas skolā "Andžeja Grauda bungu skola".

No 2004 - 2016. gadam piedalījies vairāk kā 45 studijas un koncertu albumu ierakstos kopā ar Latvijas zināmākajiem mūziķiem.

Sigita Grauda

Skolas dibinātāja, menedžere,  maksājumu administratore  

Mūzikas skolas „Andžeja Grauda bungu skola” dibinātāja, Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksporta biedre, Grupas "GAIN FAST", "STEREO IN", "THE CLICKS" menedžere, mērķtiecīgi apgūst bungu spēli, nākotnē cerot uzkāpt uz lielās skatuves kopā ar pārējiem bungu skolas audzēkņiem!  :) 

Uģis Eihvalds 

Bundzinieks, skolas pasniedzējs

Dzimis, audzis Siguldā, tur pat Siguldas bērnu mūzikas skolā apguvis pirmās bungu spēles prasmes. Mūzikas skolas gadi aizvadīti vingrinoties uz tēva meistarota trenažiera un spēlējot ksilofonu ar vecā tēva virpotām vālītēm. Tālākās muzikālās gaitas Uģis turpina Rīgā, kur, aptuveni 16 gadu vecumā, no kādas pankroka grupiņas savā īpašumā ieguva pirmo bungu komplektu, lieki piebilst - salasītu no vairākiem veciem nenosakāmas izcelsmes bungu komplektiem. Jaunības trakumā un grupas "Nirvana" iespaidā uz dažiem gadiem pametis bungas un pievērsies ģitārspēlei, ko apguvis Rīgas 100. vidusskolā. Tomēr mīlestība pret ritmu un sitamiem instrumentiem Uģi jau drīz pēc vidusskolas atgriež pie bungu komplekta, kura spēli viņš sāk studēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā. Tādējādi jau kopš 21 gada vecuma Uģis ir darbojies vairākos dažādu žanru muzikālajos sastāvos un darbojas joprojām - šobrīd aktīvi muzicē grupās Flame & The Rolltones un Sigma, kā arī dažādos mūzikas projektos.  

Kalvis Sležis 

Bundzinieks, skolas pasniedzējs

Kalvis ir dzimis 1993. gada oktobrī muzikālā ģimenē Balvos. Dodoties visas ģimenes pēdās, 5 gadu vecumā Balvu Mūzikas skolā un sācis apgūt vijoļspēli. Uzreiz pēc bērnu mūzikas skolas absolvēšanas Kalvis stājās sitaminstrumentu klasē, kur sāka apgūt marimbu un dažādas perkusijas. Mīlestība tieši pret bungu komplekta spēli sāka rasties, kad Kalvis sāka nopietni klausīties hard – rock mūziku (AC/DC, Deep Purple, Led Zeppelin u.c). Pēc pamatskolas beigšanas Kalvis iestājās Rīgas Doma kora skolas Džeza mūzikas nodaļā, kur četrus gadus apguva sitaminstrumentu komplekta spēli pie Tāļa Gžibovska. Doma skolas laikā spēlējis dažādos mūzikas projektos, pilnveidojot prasmes un zināšanas vairākos mūzikas žanros un stilos (swing, be – bop, hard – bop, fusion, funk u.c). 2013. gadā kopā ar tuvākajiem skolas cīņu biedriem un draugiem izveidojis psihodēliskā roka sastāvu The Pink Elephant, kurš aktīvi darbojas arī šodien. Pēc vidusskolas beigšanas Kalvis ieguvis pirmo mūzikas pedagoga pieredzi, strādājot Ventspils Mūzikas vidusskolā un Salacgrīvas mūzikas skolā, kur bērniem pasniedzis dažādu sitaminstrumentu spēles pamatus. Šobrīd Kalvis studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza katedrā un darbojās dažādos muzikālos projektos.

Oļģerts Dreimanis

Bundzinieks, skolas pasniedzējs

Savas muzikālās gaitas ir sācis kora klasē, taču 9 gadu vecumā izvēlējies apgūt sitaminstrumentu spēli. Turpinot izglītošanos mūzikas vidusskolā un augstskolā ieguvis bakalaura un maģistra grādu mūzikas pedagoģijā un izglītības vadībā. Vērtīga profesionālā pieredze tika gūta spēlējot orķestrī un bigbendā. No 2003. gada aktīvi koncertē ar vairākiem muzikālajiem kolektīviem Latvijā un ārzemēs, pasniedz sitaminstrumentu spēli mūzikas skolā. Šobrīd vada koncertējošu jauniešu ansambli, komponē, izglīto audzēkņus un uzstājas kā bundzinieks.

Gunārs Bītz.

Perkusionists, skolas pasniedzējs

Pamatskolas laikā sācis nodarboties ar vairākiem HipHop kultūras elementiem, brakedance, graffiti un beatbox(vocal percussion). Nedaudz vēlāk pastiprināti pievērsās Beatbox kustībai. 2010. gadā ieguvis "The City" pilsētvides kultūras festivālā 1. Vietu Beatbox kategorijā. Vairāku konkursu laureāts un balvu ieguvējs. 2010. gada nogalē kļuvis pat Latvijas Beatbox kustības "Beatbox.lv" vadītāju, organizējot pasākumus šajā lauciņā. 2011. gadā iedvesmojoties no radošo brīvdabas meistarklašu festivāla "Give And Get" sācis vadīt Beatbox meistarklases bērniem, jauniešiem ciemojoties bērnu krīzes centros, bērnu namos, jauniešu kolonijās, vairākos Latvijas pilsētas kultūras centros un bērnu nometnēs. Paralēli meistarklasēm sācis sadarboties ar projektu "SoulTap and Brothers", kā arī ar vairākiem mūziķiem un multinstrumentālistiem, taj skaitā: pūšamo, stīgu un sitaminstrumentu māksliniekiem, arī ar pašmāju Dj'iem performējot Rīgas naktsklubos. No 2012. gada līdz šim brīdim darbojas vienīgajā Latvijas afro-brazīliešu perkusatīvajā grupā Samba De Riga. 2014. gadā realizējis un attīstījis sevi kā kultūras un mākslas pasākumu vadītājs un organizators, darbojas arī skaņu, gaismas un pasākumu tehniskās nodrošināšanas sfērā. Neatkarīgi darbojas neformālās mākslas un kultūras vidē/telpā Buratino Teātris. Bītz nespēj savu dzīvi iedomāties bez jaunās paaudzes, tāpēc aktīvi iesaistās vairākos pasākumos kuri tiek veidoti jau jaunākajām atvasēm, motivējot viņus labus darbus darīt vairāk.

Dairis Petrauskis

Bundzinieks, skolas pasniedzējs

Dairis Petrauskis ir 28 gadus vecs sesiju bundzinieks un pasniedzējs no Rīgas. Absolvējis Laikmetīgās Mūzikas Akadēmiju (Academy of Contemporary Music, Guildford, UK), Gilfordā, Apvienotajā Karalistē. 2012. gadā ieguvis bakalaura grādu programmā „Profesionāla uzstāšanās mūzikā” (Professional Music Performance). Dairis ir dzimis, audzis rīdzinieks. Viņš sāka izrādīt interesi par mūziku jau agrā bērnībā. Piedzima muzikālā ģimenē, kur abiem vecākiem bija muzikālā izglītība. Daira tēvs senāk strādāja kā sesiju taustiņnieks, savukārt māte dziedāja profesionālā korī un pasniedza mūziku bērniem. Dairim tendence veidot ritmus pirmoreiz parādījās jau viena gada vecumā, kad viņš sāka izmantot dažādus virtuves piederumus, lai radītu ritmiskas skaņas.

Dažus gadus vēlāk Dairis redzēja savu draugu izpildām skaņdarbus uz klavierēm, un tas iedvesmoja viņu uzsākt klavierspēles mācības. Atrast īsto pasniedzēju nebija viegli un, kad Dairis kļuva 12 gadus vecs, mamma ieteica viņam izmēģināt savus spēkus, mācoties spēlēt citu instrumentu. Dairis iestājās Rīgas 3. mūzikas skolā un kad viņam piedāvāja izvēlēties starp pūšaminstrumentiem un perkusijām, lieki nedomājot izvēlējās perkusijas.

Laika posmā no 2000. līdz 2007. gadam Dairis ieguva klasisko izglītību sitamo instrumentu specialitātē Rīgas 3. mūzikas skolā (pedagogs M. Vēriņš) un piedalījās daudzos jauno mūziķu un izpildītāju konkursos pa visu Latviju, spēlējot marimbu, ksilofonu, timpānus un klasiskās solo bungas.

Būdams vēl 3. mūzikas skolas audzēknis, Dairis pavadošā orķestra sastāvā piedalījās Benjamina Britena bērnu operas izrādēs „Noasa šķirsts” Latvijas nacionālajā operā.

Pēdējo 16 gadu laikā Dairis ir ieguvis lielu pieredzi, spēlējot kopā ar dažādiem latviešu un ārzemju izpildītājiem gan koncertos, gan skaņu ierakstu studijās. Koncertējis Anglijā, Velsā, Vācijā, Šveicē, Austrijā, Apvienotajos Arābu Emirātos kā arī Baltijas valstīs.

Būdams Stjū Robertsa (Stju Roberts) un Maika Stērdžisa (Mike Sturgiss) audzēknis, Dairis ir regulāri pieprasīts ārštata bundzinieks koncertiem un ierakstu sesijām. Viņš ir daudzpusīgs, precīzs, ar metronomu spēlējošs bundzinieks, kas specializējas Funk, R&B, Soul un Rock žanros.

Daži no lielākajiem koncertiem: Baltic Beach Party (Liepāja, Latvija), Studentu Paradīze (Rīga, Latvija) LMT Summersound (Liepāja, Latvija) The Secret Garden Party (Abbots Ripton, Anglija) London Mela (Londona, Apvienotā Karaliste) Jūrmalas pilsētas svētki (Majori, Jūrmala)

Dairis ir uzstājies ar šādiem māksliniekiem: LV: Lauris Reiniks, Olga Rajecka, Musiqq, Ralfs Eilands, Very Cool People, Antra Stafecka, Amber, Double Faced Eels, Ieva Sutugova, Kristīne Prauliņa, Mārtiņš Brauns u.c. Ārzemju: Natalia Wohler, The Coda, Bhumeet "Boom" Kala-lee, jeb Coldfever, Anabel Brunner, jeb Annabelle Lima, Sarah Benton u.c. Dairis ir apmeklējis meistarklases pie Jojo Mayer, Dave Weckl, Derrick McKenzie, Pete Lockett un daudziem citiem. TV uzstāšanās: “Cīņas klubs” TV kanālā LNT ar grupu „DFE” un raidījums “Sems” kanālā LTV7 ar grupu „Morning After”.

Galvenokārt iedvesmojas no: Steve Jordan, Ahmir “Questlove” Thompson, Chris “Daddy” Dave, Tony Royster Jr, Jojo Mayer, Andy Fisenden, Adam Tuminaro, Mike Johnston u.c. Dairis izmanto: Yamaha bungas, Roland elektriskās bungas, Remo bungu plēves.